Opowieść o czarownicach

Panie Czarowne - blog książkowy

Opowieść o czarownicach

0

Dobrze, że autorzy dbają o to, aby na rynku można było znaleźć książki o różnorodnej tematyce. Dzięki temu czytelnicy nie powiedzą, że nie ma nic dla nich. Jest tego tak dużo, że każda osoba będzie w stanie wybrać coś, co ją na pewno zainteresuje. Czy będzie to powieść sensacyjna, dramat, komedia, czy też opowieść fantastyczna. Jeżeli ktoś lubi w szczególności ten ostatni gatunek, to Jakub Ćwiek ma bardzo dobrą propozycję. Oto Tania Książka – Panie Czarowne. Brzmi tajemniczo? Bo tak właśnie być powinno.

Witamy w Głuchołazach


Zapraszamy do miasta, które nazywa się Głuchołazy. Uwaga! Nie jest to żadna wymyślona nazwa, ponieważ takie miasteczko faktycznie istnieje i można je znaleźć na polsko-czeskim pograniczu. Miasteczko małe, może pochwalić się całkiem długą historią. W swoim herbie ma kozi łeb, co zwraca uwagę wiele osób.

To właśnie tutaj, w dawnych czasach, wszystkie osoby, które podejrzewane były o czary, lądowały na stryczku. Takich osób było 22. Dwadzieścia kobiet i dwóch mężczyzn. To oni podobno byli podejrzani, ale umierali tak naprawdę za nic. Osoby, które tak naprawdę dużo wiedziały, doskonale potrafiły się maskować, a także…służyć swoją wiedzą mieszkańcom, którzy potrzebowali uzdrowienia, pomocy fizycznej, a i niekiedy psychicznej.

To głównie kobiety, które potrafią tak zadziałać, że nikt nie będzie w stanie dotrzeć do tego miasteczka. Nawet potrafią wpłynąć na GPS-a, który zaprowadzi osoby przyjezdne na manowce. Czy takie rzeczy są możliwe? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę książkę pana Ćwieka.

Główne bohaterki to Bunia, Betka, Lilka i Królewna. Bunia znała ich wszystkich. Potrafiłaby powiedzieć, kto tak doskonale potrafił czarować, że nawet choroby odpędzał. Historia chciała je zniszczyć, ale one wciąż się ukrywają i wciąż wracają, aby nieść pomoc kolejnym osobom. Czy to możliwe, że w XXI wieku historia będzie miała okazję do tego, aby zatoczyć koło? “Panie Czarowne” pana Jakuba pozwolą się o tym czytelnikom przekonać.

 

>>>

Jakub Ćwiek i fantastyka

0

Panie czarowne” Jakuba Ćwieka (https://www.taniaksiazka.pl/panie-czarowne-jakub-cwiek-p-1564425.html), wydane przez wydawnictwo SQN, dnia 1 września 2021 roku, to nie tylko książka o magi i czarownicach. “Panie czarowne”  kuszą fabułą, rujnują męski świat oraz autor przedstawia silne charaktery kobiet, które by osiągnąć swój cel, nie boją się niczego, nawet ryzyka spalenia na stosie.

“Panie czarowne” Jakuba Ćwieka, to pozycja, dla tych, którzy szukają książki z magią ludową, o bohaterach barwnych i z silnymi charakterami.

O AUTORZE

Jakub Ćwiek to osoba o wielu talentach, nie tylko literackich. Jest scenarzystą, stand-uperem i pisarzem. Jakub Ćwiek w swojej twórczości nie zamyka się tylko do jednego stylu literackiego, piszę także książki fantasy, science fiction, horrory, thrillery, a nawet literaturę obyczajową czy dziecięcą. Jakub Ćwiek napisał wiele różnych książek, które w krótkim czasie stały się bestsellerami, dzięki czemu był aż dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a zdobył ją w 2012 roku.

PANIE CZAROWNE


Panie Czarowne” Jakuba Ćwieka przedstawia losy trzech kobiet- psotnej dziewki, chutliwej matki oraz starej i zarazem groźnej staruchy.

Głuchołazy to niewielka miejscowość na pograniczu polsko-czeskim z głową kozła na herbie. To tutaj w XVII wieku wieszano kobiety podejrzane o uprawianie czarów. Większość z nich powieszono na próżno. Ale są wśród nich ludzie, którzy wiedzą. Ci, którzy mogą umrzeć, ale nie znikną tak łatwo.

Dwadzieścia dwie osoby. Dwadzieścia kobiet, dwóch mężczyzn. Bunia, najstarsza z pań, znała je wszystkie i wymieniała pocałunki i tajemnice z trzema z nich. Siedmiu praktykowało tak zwane czary. Uzdrawiają, wzmacniają, pomagają rozwiązywać problemy miłosne, słuchają ustami szeptów zmarłych. O dwóch z nich ludzie dziś powiedzą, że są szaleni – w rzeczywistości mieli za wiele rozumu.

Chcą je zniszczyć. Jednak nadal są wskrzeszeni i trwają do dziś. Wpisany w historię i żywą tkankę miasta. Nazywają siebie Panie. Panie Czarowne.

Panie czarowne” przeplata przeszłość z teraźniejszością. Akcja rozgrywa się w XVII wieku jak i w XXI wieku, by znów połączyć losy bohaterów. Jest to historia dojrzała, o silnych kobietach, które nie boją się nawet śmierci, przedstawiająca ochronę tego, co ważne, szczere i wrażliwe. .

>>>

Panie Czarowne – Jakub Ćwiek

0

Nie czytam za często książek z gatunku fantasy, gdyż nie jest to mój ulubiony gatunek literacki. Jednak jeśli kolejną powieść wydaje Jakub Ćwiek, to wtedy koniecznie muszę złamać swoje przyzwyczajenia i sięgnąć po fantastykę. Kilka dni temu miałam więc wielką przyjemność przeczytać jego "Panie czarowne", które zrobiły na mnie spore wrażenie. Dawno już żadna powieść tak bardzo mnie nie wciągnęła, tak dawno nie zarwałam nocy dla lektury. Jeśli więc szukacie dobrej pozycji z tego gatunku, to koniecznie dajcie szansę temu autorowi. Nie będziecie żałować.

Czy nadal możemy spotkać wiedźmy?

Głównymi bohaterkami powieści są trzy kobiety, które w sposób magiczny opiekują się swoim miastem. Każda z nich jest inna, ale wszystkie mają swój konkretny cel. Głuchołazy (bo tak nazywa się to miasteczko) to miejsce, w którym na pozór toczy się normalne, codzienne życie. Jednak kiedy ktoś decyduje się je opuścić, kiedy wyjeżdża, całkowicie zapomina o tym, gdzie mieszkał i co to była za miejscowość. Dzieje się tak za sprawą trzech wiedźm, które dbają o to, aby mieszkańcy tej mieściny mogli normalnie i bezpiecznie żyć. Niestety nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, więc pewnego dnia wszystko się zmienia. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Czy czarownice zawsze są złe?

Dawno nie czytałam tak przemyślanej, spójnej i tajemniczej powieści. Tak, tajemnica, to słowo, które najpełniej opisuje fabułę oraz postacie, jakie zostały opisane w książce. Każdy bohater ma swoją historię, każda postać jest pełna sekretów, ale każda jest zupełnie inna, a jednocześnie ma naprawdę silny charakter. Akcja w powieści toczy się powoli, ale nie brakuje w niej niespodziewanych zwrotów akcji, które nadają tempa opowiadanej historii. Lektura napisana jest naprawdę lekko, czyta się ją szybko, a wciąga tak bardzo, że ciężko oderwać się choćby na moment od czytania. Mam nadzieję, że i Wam przypadnie ona do gustu.

>>>