Opowieść o czarownicach

Panie Czarowne - blog książkowy

Opowieść o czarownicach

0
Categories : Panie Czarowne

Dobrze, że autorzy dbają o to, aby na rynku można było znaleźć książki o różnorodnej tematyce. Dzięki temu czytelnicy nie powiedzą, że nie ma nic dla nich. Jest tego tak dużo, że każda osoba będzie w stanie wybrać coś, co ją na pewno zainteresuje. Czy będzie to powieść sensacyjna, dramat, komedia, czy też opowieść fantastyczna. Jeżeli ktoś lubi w szczególności ten ostatni gatunek, to Jakub Ćwiek ma bardzo dobrą propozycję. Oto Tania Książka – Panie Czarowne. Brzmi tajemniczo? Bo tak właśnie być powinno.

Witamy w Głuchołazach


Zapraszamy do miasta, które nazywa się Głuchołazy. Uwaga! Nie jest to żadna wymyślona nazwa, ponieważ takie miasteczko faktycznie istnieje i można je znaleźć na polsko-czeskim pograniczu. Miasteczko małe, może pochwalić się całkiem długą historią. W swoim herbie ma kozi łeb, co zwraca uwagę wiele osób.

To właśnie tutaj, w dawnych czasach, wszystkie osoby, które podejrzewane były o czary, lądowały na stryczku. Takich osób było 22. Dwadzieścia kobiet i dwóch mężczyzn. To oni podobno byli podejrzani, ale umierali tak naprawdę za nic. Osoby, które tak naprawdę dużo wiedziały, doskonale potrafiły się maskować, a także…służyć swoją wiedzą mieszkańcom, którzy potrzebowali uzdrowienia, pomocy fizycznej, a i niekiedy psychicznej.

To głównie kobiety, które potrafią tak zadziałać, że nikt nie będzie w stanie dotrzeć do tego miasteczka. Nawet potrafią wpłynąć na GPS-a, który zaprowadzi osoby przyjezdne na manowce. Czy takie rzeczy są możliwe? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę książkę pana Ćwieka.

Główne bohaterki to Bunia, Betka, Lilka i Królewna. Bunia znała ich wszystkich. Potrafiłaby powiedzieć, kto tak doskonale potrafił czarować, że nawet choroby odpędzał. Historia chciała je zniszczyć, ale one wciąż się ukrywają i wciąż wracają, aby nieść pomoc kolejnym osobom. Czy to możliwe, że w XXI wieku historia będzie miała okazję do tego, aby zatoczyć koło? “Panie Czarowne” pana Jakuba pozwolą się o tym czytelnikom przekonać.