Opowieść o czarownicach

Panie Czarowne - blog książkowy

Jakub Ćwiek i fantastyka

0
Categories : Panie Czarowne

Panie czarowne” Jakuba Ćwieka (https://www.taniaksiazka.pl/panie-czarowne-jakub-cwiek-p-1564425.html), wydane przez wydawnictwo SQN, dnia 1 września 2021 roku, to nie tylko książka o magi i czarownicach. “Panie czarowne”  kuszą fabułą, rujnują męski świat oraz autor przedstawia silne charaktery kobiet, które by osiągnąć swój cel, nie boją się niczego, nawet ryzyka spalenia na stosie.

“Panie czarowne” Jakuba Ćwieka, to pozycja, dla tych, którzy szukają książki z magią ludową, o bohaterach barwnych i z silnymi charakterami.

O AUTORZE

Jakub Ćwiek to osoba o wielu talentach, nie tylko literackich. Jest scenarzystą, stand-uperem i pisarzem. Jakub Ćwiek w swojej twórczości nie zamyka się tylko do jednego stylu literackiego, piszę także książki fantasy, science fiction, horrory, thrillery, a nawet literaturę obyczajową czy dziecięcą. Jakub Ćwiek napisał wiele różnych książek, które w krótkim czasie stały się bestsellerami, dzięki czemu był aż dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a zdobył ją w 2012 roku.

PANIE CZAROWNE


Panie Czarowne” Jakuba Ćwieka przedstawia losy trzech kobiet- psotnej dziewki, chutliwej matki oraz starej i zarazem groźnej staruchy.

Głuchołazy to niewielka miejscowość na pograniczu polsko-czeskim z głową kozła na herbie. To tutaj w XVII wieku wieszano kobiety podejrzane o uprawianie czarów. Większość z nich powieszono na próżno. Ale są wśród nich ludzie, którzy wiedzą. Ci, którzy mogą umrzeć, ale nie znikną tak łatwo.

Dwadzieścia dwie osoby. Dwadzieścia kobiet, dwóch mężczyzn. Bunia, najstarsza z pań, znała je wszystkie i wymieniała pocałunki i tajemnice z trzema z nich. Siedmiu praktykowało tak zwane czary. Uzdrawiają, wzmacniają, pomagają rozwiązywać problemy miłosne, słuchają ustami szeptów zmarłych. O dwóch z nich ludzie dziś powiedzą, że są szaleni – w rzeczywistości mieli za wiele rozumu.

Chcą je zniszczyć. Jednak nadal są wskrzeszeni i trwają do dziś. Wpisany w historię i żywą tkankę miasta. Nazywają siebie Panie. Panie Czarowne.

Panie czarowne” przeplata przeszłość z teraźniejszością. Akcja rozgrywa się w XVII wieku jak i w XXI wieku, by znów połączyć losy bohaterów. Jest to historia dojrzała, o silnych kobietach, które nie boją się nawet śmierci, przedstawiająca ochronę tego, co ważne, szczere i wrażliwe. .