Opowieść o czarownicach

Panie Czarowne - blog książkowy

Panie Czarowne – Jakub Ćwiek

0
Categories : Panie Czarowne

Nie czytam za często książek z gatunku fantasy, gdyż nie jest to mój ulubiony gatunek literacki. Jednak jeśli kolejną powieść wydaje Jakub Ćwiek, to wtedy koniecznie muszę złamać swoje przyzwyczajenia i sięgnąć po fantastykę. Kilka dni temu miałam więc wielką przyjemność przeczytać jego "Panie czarowne", które zrobiły na mnie spore wrażenie. Dawno już żadna powieść tak bardzo mnie nie wciągnęła, tak dawno nie zarwałam nocy dla lektury. Jeśli więc szukacie dobrej pozycji z tego gatunku, to koniecznie dajcie szansę temu autorowi. Nie będziecie żałować.

Czy nadal możemy spotkać wiedźmy?

Głównymi bohaterkami powieści są trzy kobiety, które w sposób magiczny opiekują się swoim miastem. Każda z nich jest inna, ale wszystkie mają swój konkretny cel. Głuchołazy (bo tak nazywa się to miasteczko) to miejsce, w którym na pozór toczy się normalne, codzienne życie. Jednak kiedy ktoś decyduje się je opuścić, kiedy wyjeżdża, całkowicie zapomina o tym, gdzie mieszkał i co to była za miejscowość. Dzieje się tak za sprawą trzech wiedźm, które dbają o to, aby mieszkańcy tej mieściny mogli normalnie i bezpiecznie żyć. Niestety nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, więc pewnego dnia wszystko się zmienia. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Czy czarownice zawsze są złe?

Dawno nie czytałam tak przemyślanej, spójnej i tajemniczej powieści. Tak, tajemnica, to słowo, które najpełniej opisuje fabułę oraz postacie, jakie zostały opisane w książce. Każdy bohater ma swoją historię, każda postać jest pełna sekretów, ale każda jest zupełnie inna, a jednocześnie ma naprawdę silny charakter. Akcja w powieści toczy się powoli, ale nie brakuje w niej niespodziewanych zwrotów akcji, które nadają tempa opowiadanej historii. Lektura napisana jest naprawdę lekko, czyta się ją szybko, a wciąga tak bardzo, że ciężko oderwać się choćby na moment od czytania. Mam nadzieję, że i Wam przypadnie ona do gustu.